Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Jakie miasta w Polsce są warte odwiedzin? została wyłączona

Jaka część Mazur jest szczególnie warta uwagi?
Mazury są dosyć rozległym obszarem, przecież czas jazdy ze wschodu na zachód jest relatywnie długi. Choć pewnie bardzo dużo tutaj „zasługi” kiepskich, krętych dróg. Dobrze, lecz jakie miejsca są w takim razie godne odpowiedniej uwagi? Strzałem w dziesiątkę jest zaznajomienie się, choćby pobieżne, z tą wschodnią częścią Mazur! Choć Ełk oraz okolice są w zasadzie mniej znane, niż Mikołajki czy Giżycko, to naprawdę nie można powiedzieć, że ta część tej wspaniałej krainy jest niewarta odwiedzin.
A tak się właśnie złożyło, że kilka dni temu wróciłem z Ełku, czyli największego miasta na obszarze Mazur. Choć Ełk nie ma wielu zabytków, to jednak jest ładną miejscowością, która nieustannie poszerza własne walory turystyczne. W sumie jedyną wadą Ełku jest brak swobodnego dostępu do mazurskich jezior. Chociaż bardzo prawdopodobne, iż to ulegnie zmianie. Oczywiście w nawet centrum Ełku znajduje się jezioro, więc nie jest powiedziane, iż amatorzy kąpieli oraz plażowania będą w Ełku narzekać na nudę. Zwłaszcza godna dużego zainteresowania jest ełcka promenada, czyli miejsce, które jest pięknie zlokalizowane, a jeszcze na dodatek bogate w rozrywki oraz knajpy. Warto zatem odwiedzić wschodnie Mazury!

Szczegóły na portalu: http://milusiowo.pl/

Comments are closed.